|
Class 2 |
Class 1 |
Race Officer | |||||
April | |||||||
Thursday 12th April |
Spring Series 1 |
7.00 pm |
7.00 pm |
Mary Anne | |||
Thursday 19th April |
Spring Series 2 |
7.00 pm |
7.00 pm |
Super Series 1 |
Privateer | ||
Thursday 26th April |
Spring Series 3 |
7.00 pm |
7.00 pm |
Addict | |||
Sunday 29th April |
Liner Shipping 1 |
2.00 pm |
Super Series 2 |
Aurora | |||
May | |||||||
Thursday 3rd May |
Spring Series 4 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Rockabill | |||
Thursday 10th May |
Spring Series 5 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Super Series 3 |
An Ron | ||
Sunday 13th May |
Liner Shipping 2 |
2.00 pm |
Pink Panther | ||||
Thursday 17th May |
Spring Series 6 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Merlin | |||
Sunday 20th May |
Liner Shipping 3 |
2.00 pm |
Uforia | ||||
Thursday 24th May |
Spring Series 7 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Silver Mite | |||
Thursday 31st May |
Spring Series 8 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Super Series 4 |
Gerry Daly | ||
June | |||||||
Sunday 3rd June |
Clare Island Race |
1.00 pm |
|||||
Thursday 7th June |
Summer Series 1 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Super Series 5 |
Saoirse | ||
Sunday 10th June |
Liner Shipping 4 |
2.00 pm |
Super Series 6 |
Wild Goose | |||
Thursday 14th June |
Summer Series 2 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Addict | |||
Sunday 17th June |
Commodores Cup / Ladies Helm |
12.00 noon |
Firefly | ||||
Thursday 21st June |
Summer Series 3 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Mary Anne | |||
Thursday 28th June |
Summer Series 4 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Super Series 7 |
Privateer | ||
Friday 29th June |
NORA Championship Day 1 |
2.00 pm |
Mayo S.C. |
||||
Saturday 30th June |
NORA Championship Day 2 |
11.00 am |
Mayo S.C. |
||||
July | |||||||
Sunday 1st July |
NORA Championship Day 3 |
11.00 am |
Mayo S.C. |
||||
Thursday 4th July |
Summer Series 5 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Addict | |||
Saturday 6th July |
Westport to Fenit Race |
||||||
Wednesday 10th July |
WIORA Championship Day 1 |
Tralee S.C. |
|||||
Thursday 11th July |
Bay Race |
7.00 pm |
Duscheka | ||||
WIORA Championship Day 2 |
Tralee S.C. |
||||||
Friday 12th July |
WIORA Championship Day 3 |
Tralee S.C. |
|||||
Saturday 13th July |
WIORA Championship Day 4 |
Tralee S.C. |
|||||
Thursday 18th July |
Summer Series 6 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Aurora | |||
Thursday 25th July |
Summer Series 7 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Super Series 8 |
Rockabill | ||
August | |||||||
Thursday 2nd August |
Summer Series 8 |
7.00 pm |
7.20 pm |
An Ron | |||
Thursday 9th August |
Summer Series 9 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Pink Panther | |||
Sunday 12th August |
Club Regatta |
12.00 noon |
Merlin | ||||
Thursday 16th August |
Summer Series 10 |
7.00 pm |
7.20 pm |
Super Series 9 |
Uforia | ||
Thursday 23rd August |
Autumn League 1 |
7.00 pm |
Silver Mite | ||||
Sunday 26th August |
Autumn League 2 |
2.00 pm |
Gerry Daly | ||||
Thursday 30th August |
Autumn League 3 |
7.00 pm |
Super Series 10 |
Privateer | |||
September | |||||||
Thursday 6th September |
Autumn League 4 |
7.00 pm |
Saoirse | ||||
Sunday 9th September |
Autumn League 5 |
2.00 pm |
Wild Goose | ||||
Sunday 16th September |
Autumn League 6 |
2.00 pm |
Super Series 11 |
Duscheka | |||
Sunday 23rd September |
Autumn League 7 |
2.00 pm |
Firefly | ||||
Sunday 30th September |
Autumn League 8 |
2.00 pm |
Super Series 12 |
Mary Anne |